St. Clare’s Oxford

St. Clare’s, karma bir eğitim vererek 35 yıldan fazla bir zamandır öğrencilerine International Baccalaureate diploma programı sunmaktadır. İngiltere’de bulunan diğer okul ve kolejlerden daha uzun bir süredir bunu yapmaktadır. IB konusunda dünya çapında bir itibara sahip kolejimiz, yatılı bir okul olup en temel değeri olan akademik mükemmelliyetçi yapısı ile her ulustan öğrenciye kucak açmaktadır.

St. Clare’s, IB Diploma programındaki uzmanlığı ile dünya çapında bir itibara sahiptir. İngiltere’de bulunan diğer okul ve kolejlerden daha uzun bir süredir IB programı sunmaktadır.

Toplamda, 15 – 19 yaş grubu öğrencilerimizin konakladığı 15 kolej evimiz bulunmaktadır.
• Tüm evler merkez kampüse çok yakın bir mesafededir.
• Erkek ve kız öğrenciler ayrı ayrı konaklamaktadır.
• Her evde öğrencilerin refahından ve ev kurallarının uygulanmasından sorumlu bir görevli vardır.
• Haftalık ve sürekli konaklama ayarlamaları yapılabilmektedir.
• Ev kuralları, öğrencilerin yaş gruplarına göre az da olsa farklılıklar gösterir.
• Çoğu odalar paylaşmalı olup tek kişilik odalar da mevcuttur.
• Yemekler, yemekhane veya Sugar House Cafe’de verilmektedir.
• Her ev ve çalışma odasında kablosuz internet erişimi vardır.

TASIS

35 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapan, 46 hektarlık alana kurulu kampüsünde okul yaklaşık 750 öğrenciye eğitim vermektedir. Ana bina olan Thorpe sarayı, geçmişte bir kraliyet malikanesi olarak kullanılmıştır. Thorpe Sarayı ayrıca sınıflar ve seminer salonları, yemek odaları ve salon, idari ofisler ve 12.000 birimlik kütüphane içermektedir.

Kampüste, 3 teknoloji merkezi, kütüphane, 350 kişilik tiyatro, kafe, spor merkezi, dört açık hava tenis kortu, iki basketbol sahası, üç atletizm alanı, yeşil alanlar , gölet bulunmaktadır. Bunların yanısıra okul golf, yüzme, ata binme, ve sukayağı gibi yerel atletizm aktivitelerinden de tam olarak yararlanmaktadır.

Küçük sınıflar, akademik ve kişisel rehberlik, yakın öğrenci-öğretim üyesi ilişkileri, öğrencilerin sorumluluk bilinci arttırmakta ve onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktadır. Öğrencilere okul yurtlarında yatılı olarak konaklama imkanı sunan TASIS, hafta sonu aktiviteleri, okul sonrası gezileri ile öğrencileri desteklemektedir.

Farklı kültürlerden gelen öğrencilerle birlikte yaşamak, okumak ve sosyalleşmek, TASIS İngiltere öğrencilerine uluslararası bir bilinç ve farkındalık kazandırmaktadır. TASIS’ten mezun olan öğrenciler dünyanın en üniversitelerinde eğitimlerine devam etmektedirler.