St. Giles

İngiltere, Amerika ve Kanada’da IELTS, TOEFL ve Teacher Training hazırlık programları.

IELTS

(The International English Language Testing System) Uluslarası İngilizceDil Yeterlilik Sınavı, her yıl 1.7 milyon kişi tarafından tercih edilen dünyanın önde gelen İngilizce uzmanlık sınavıdır.Ingilizcenin geçerli olduğu kurumlarda eğitim almak veya çalışmak isteyen adayların İngilizce seviyelerini belirlemek üzere tüm dünyada uygulanan ve dünyanın en çok tercih edilen dil sınavıdır.

St Giles International College’da 20 sabah IELTS hazırlık dersi, 8 öğleden sonra dersi olmak üzere haftada toplam 28 ders olarak düzenlenmektedir. The St Giles International College, konaklama olarak tercih ettiğini seçeneğe göre öğrencilerine aile yanı (tek ve çift kişilik odalar), oda konaklama,uluslararası misafir evleri ve öğrenci yurtları sunmaktadır.

TOEFL

Uluslararası öğrenciler, eğitim almayı hedefledikleri kolej veya üniversiteye yapacakları başvuru öncesi pek çok hazırlık sürecinden geçmek durumunda olup, yabancı dil yeterliliği göstermek ve yabancı dil sınavlarından yüksek not alabilmek bu hazırlığın en önemli kısmını oluşturmaktadır.

St. Giles’ın yoğun sınav hazırlık programı tamamı sınıfta ve eğitmen eşliğinde olmak üzere öğrencilerine haftada 30 ders sunar.

Öğrenciler program bünyesinde okuma, yazma, dinleme ve konuşma eğitiminin yanı sıra, düzenli olarak yapılandeneme sınavları ile de hem güçlü ve zayıf yönlerini ortaya çıkararak ilgili doğrultuda spesifik çalışma yapma olanağına hem de sınav sistemine ve soru tiplerine alışkanlık kazanma şansına sahip olurlar.

St Giles International College’da 20sabah TOEFL hazırlık dersi, 8 öğleden sonra genel ingilizce dersi olmak üzere haftada toplam 28 ders olarak düzenlenmektedir.

TEACHER TRAINING

Bu program, anadili İngilizce olmayan öğretmenlerin veya öğretmen adaylarının, uluslararası geçerliliği olan bir diplomaya ve gerekli donanıma sahip olmaları amacıyla düzenlenmektedir. St Giles, İngiltere’de bu programı ilk uygulamaya başlayan okullardan biridir. Her yıl ortalama 450 öğretmen ya da öğretmen adayı St Giles İngiltere ve St Giles Amerika okullarından mezun olmaktadır.

CELTA (Certificate in English Language  Teaching to Adults)
Dünyada en çok geçerliliği bulunan iki programdan biri olan CELTA,  Cambridge üniversitesi tarafından verilen bir sertifikadır. Program St Giles’da 4 hafta sürmektedir ve bu sertifikayı alanlar DELTA programına devam etme hakkını elde ederler.

Trinity Cert.TESOL (Teaching English to Speakers of Other Language)
TESOL programını tamamlayan öğretmen adayları veya öğretmenler İngilizce öğretmenliği sertifikası almaya hak kazanırlar.

Cambridge TKT (Teaching Knowledge Test)
Hem deneyimli hem yeni öğretmenler için olduğu gibi farklı yaş gruplarına (ilk, orta ve lise) eğitim veren öğretmenlerin İngilizce öğretimi konusunda uluslararası standartlarda bilgi ve beceriye sahip olduğunu gösteren uluslararası tanırlılığı ve geçerliliği olan bir sertifikadır.